Jak zaprojektować stylowy taras i balkon, który zapiera dech w piersiach

Patio i balkon to doskonałe miejsce na relaks, spotkania z przyjaciółmi oraz cieszenie się świeżym powietrzem i słońcem. Są to również doskonałe miejsca do organizowania przyjęć na świeżym powietrzu. Mogą jednak sprawiać wrażenie nieco nijakich i nieprzyjaznych. Jak więc zaprojektować stylowe patio i balkon, które będzie zapierać dech w piersiach? Poniżej przedstawiamy siedem wskazówek, które pomogą odmienić Twoją przestrzeń i sprawić, że wszyscy będą o niej mówić. Te wskazówki pomogą Ci stworzyć idealną oazę na świeżym powietrzu - od kolorowych akcentów, przez urocze detale, po spójny układ.

Tworzy płynne przejście między środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym

Podczas planowania przestrzeni zewnętrznej należy skupić się na uzyskaniu płynnego przejścia między wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym. Jest to szczególnie ważne w przypadku mniejszych przestrzeni. Jeśli na patio nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby w pełni wysunąć ściany na zewnątrz, spróbuj znaleźć inne sposoby na ułatwienie tego przejścia. Można to osiągnąć, zasłaniając ściany roślinami i stosując wentylator sufitowy, który sprawi, że poczujesz powiew wiatru. W przypadku większych przestrzeni można zastosować półki na rośliny lub donice jako przedłużenie ścian. Dodatkowo można wykorzystać wentylatory sufitowe jako przedłużenie sufitu. Projektując przestrzeń zewnętrzną, należy pamiętać, że ludzie będą chcieli z niej korzystać, gdy na zewnątrz nie będzie 100 stopni. Aby to ułatwić, warto użyć materiałów oddychających i lekkich, takich jak drewno.

Nie bój się łączyć materiałów

Łączenie materiałów jest szczególnie ważne, jeśli chodzi o cień i oświetlenie. Projektując przestrzeń zewnętrzną, należy rozważyć, gdzie w ciągu dnia będzie największe nasłonecznienie oraz jaki rodzaj światła chcemy uzyskać w godzinach wieczornych. W ciągu dnia przestrzeń na zewnątrz powinna być zacieniona. Pomoże to stworzyć wrażenie pokoju na świeżym powietrzu bez utraty widoku. W nocy można zdecydować się na użycie świateł, które pomogą w stworzeniu zachęcającej atmosfery. Technorattan to materiał z żywicy syntetycznej, który jest wykorzystywany do produkcji mebli ogrodowych. Materiał ten jest bardzo trwały i lekki. Może być pozostawiony na zewnątrz przez cały rok. Nie musisz się martwić, że spadnie na nie deszcz lub wyblakną pod wpływem słońca. Zestawy ogrodowe z technorattanu są dostępne w wielu kolorach i stylach. Są łatwe w czyszczeniu i można je łatwo przemalować, jeśli się wyszczerbią lub zaczną wyglądać niechlujnie.